«Android: Infiltration» — трохи кіберпанку

Android Infiltration board game

Я обожнюю кіберпанк. Ранні книжки В. Гібсона, аніме «Ghost in the Shell», «Матриця», серія комп’ютерних ігор «Shadowrun» — усі ці твори входять до числа моїх улюблених. Але з якихось причин серед розробників настільних та карткових ігор ця тема не дуже популярна.

Ігри, про які мені відомо:

  • «Cyberpunk 2020» — RPG на кшталт Dungeons & Dragons. За її мотивами польська студія CD Projekt RED розробляє відеогру «Cyberpunk 2077».
  • «Android: Netrunner» — карткова гра для двох людей. Один грає за корпорацію і захищає інформацію, інший грає за хакера і намагається їх вкрасти. Очевидні недоліки — більшість людей хоче грати за хакера, всього два гравці та не надто легкі правила.
  • «Android: Infiltration» — видається тією ж компанією, що й «Netrunner», але (ура!) це гра для кількох гравців зі значно простішими правилами.

Грати у перші дві мені не доводилось, а ось остання, хоча, на жаль, не стала улюбленою, але є в моїй колекції.

Кількість гравців: від 3 до 6.
Мова: англійська. Як і раніше, ми з uavideography переклали текст карток на російську і вклали папірці з перекладом (англійською такі штуки називаються paste ups) у протектори з картками.

Історія: ви проникаєте в будівлю корпорації «Сайбер Солюшинс» і намагаєтеся викачати якнайбільше зеттабайтів даних. Кожен учасник (думаю, що за аналогією з Shadowrun персонажів можна називати раннерами) намагається переграти іншого, зібравши найбільше файлів і встигнувши вийти з будівлі до того, як прибудуть працівники служби безпеки.

Characters InfiltrationЩо в коробці?

32 картки кімнат (15 синіх, 14 червоних і 3 таємні кімнати)
6 карток раннерів
6 маркерів раннерів і підставки для них
30 карток дій (по 6 кожного з 5 типів)
35 карток предметів
6 спеціальних карток (4 картки прототипу, 1 картка шантажу, 1 картка слизу)
5 карток NPC
117 маркерів файлів
13 двосторонніх токенів техзамок/лаборант
13 токенів інтерфейсу
1 лічильник небезпеки
шестигранний кубик

Infiltration LayoutЯк граємо?

У цій грі немає поля, натомість ми самі утворюємо його із випадковим чином вибраних синіх карток (перший поверх) і червоних карток (другий поверх) і за бажанням додаємо таємну кімнату — у неї можна буде потрапити тільки якщо серед викладених карток трапиться картка з інтерфейсом входу в таємну кімнату. Усі картки кімнат викладаються «рубашкою» догори. Кімната відкривається лише тоді, коли у неї потрапляє хтось з персонажів. Тоді ж на неї викладаються відмічені на зображенні токени. Це можуть бути токени лаборанта, техзамка, інтерфейсу або файлів.

Infiltration room cardsПриклад картки першого поверху, другого поверху і таємної кімнати

Кожен гравець обирає персонажа і отримує набір із 4 типів дій і 4 витягнуті випадковим чином речі, які він тримає на руках і не показує іншим.

На етапі планування кожен гравець обирає дію або річ, яку він зіграє в свій хід і викладає її перед собою «рубашкою» догори. Гравці можуть обирати серед таких дій:

  • Download (в ускладнених правилах це Extract) — завантажити токени, якщо вони є в кімнаті. Порядок розподілення токенів описаний на відповідних картках дій. Загалом, чим більше гравці зіграло таку картку, тим менше токенів ви отримаєте.
  • Interface — виконати дії, описані в розділі Interface картки кімнати.
  • Advance — рух вперед.
  • Retreat — рух назад. Якщо ваш персонаж був поранений, то він сповільнюється і зігравши картку Advance або Retreat зможе використовувати її знову тільки через раунд.

Player's handНа руках у гравця картки речей, дій і токени, зібрані персонажем

На етапі дій кожен гравець по черзі розігрує викладену раніше картку. З огляду на те, що отримати карти речей можна лише у деяких кімнатах (або за допомогою інших карток) і самі по собі вони не набираються, їх слід використовувати розсудливо. На відміну від дій, які є однаковими для всіх гравців, кожна з цих карток є унікальною і частіше за все може бути зіграна лише раз, після чого скидається.

Infiltration item cardsКартки речей

На етапі NPC виконуються дії, вказані на картках NPC, починаючи з першої кімнати. NPC вводяться в гру деякими кімнатами та заважають персонажам завантажувати файли. Для їх ліквідації зазвичай необхідно скористатися підходящою карткою речі.

Кінцевий етап раунду — зміна значення на лічильнику небезпеки. Перший гравець кидає кубик і додає значення, яке випало, до числа на лічильнику наближення (вгорі), а отриману суму — до числа на лічильнику тривоги (внизу):

Infiltration dialОскільки максимальне значення на верхньому лічильнику дорівнює 8, воно досить швидко досягається, і кидати кубик більше не потрібно — до лічильника внизу після кожного раунду додаватиметься 8.

Після завершення раунду першим стає гравець зліва, і починається новий раунд.

В процесі гри потрібно намагатися зібрати якомога більше токенів файлів і слідкувати за тим, аби встигнути вийти з будівлі через вхід або вихід до того, як число на лічильнику досягне 99. Переможець визначається серед гравців, які вийшли з будівлі, за сумою чисел на зібраних токенах:

DF tokensПеревернуті токени файлів

Якщо сума на токенах однакова, виграє той, у кого є картка Prototype (може бути отримана у спеціальній кімнаті), якщо картки прототипу немає ні в кого — той, хто має найбільше токенів файлів. Якщо кількість токенів файлів однакова — той, у кого є картка Blackmail. Якщо її немає ні в кого — оголошується нічия.

Чому гра у нас все таки не прижилась?

Infiltration не вистачає екшену — хотілося б справжніх битв з NPC за допомогою зброї, програм і кидання кубиків. А ще це ніби і конкурентна гра, але суперники тобі не особливо заважають, тому й заважати їм бажання не виникає. Напевно все таки було б краще, якби її зробили кооперативною, можливо навіть з босом-суперкомп’ютером на виході із будівлі.

Але що хорошого?

Мені здається, в неї непогано грати саме удвох (по 1 або по 2 персонажі на гравця — як пропонують правила). Тоді гра не затягується. А ще вона може сподобатись тим, хто не любить надмірно складні стратегії і велику кількість рендому або кому на них просто не вистачає сил.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s