Ці дивні ігри: про Life Is Strange

Коли у мене з’явився час на те, щоб грати в комп’ютерні ігри (як не дивно, десь ближче до закінчення університету), інтерактивна драма стала для мене справжньою знахідкою. У дитинстві в нас була приставка Subor, і після джойстика руки просто не могли справитися з клавіатурою та мишкою — персонажі не потрапляли в двері, камера постійно з’їжджала, одним словом, нічого веселого. Інтерактивна драма ж пропонувала неквапний хід подій, пристойний сюжет і різноманітні варіанти розгортання подій залежно від дій гравця, а особливо — побудови діалогів з іншими персонажами. Fahrenheit. Heavy RainПройшовши не без сторонньої допомоги Fahrenheit (вона ж Indigo Prophecy), хотілося зіграти в Heavy Rain (ексклюзив для PS3), але нагода випала тільки через рік-півтора, коли я вже «набила руку» на кількох інших іграх різних жанрів, тому враження були не такі яскраві. Система керування багато в чому нагадувала Fahrenheit (окрім рукавички ARI, яка допомагає одному з персонажів у пошуку доказів і підказок), а сюжет не надто чіпляв, окрім як питанням, хто ж все таки стоїть за таємничими викраденнями.

L. A. NoireНабагато більше мені сподобалась L.A. Noire від Rockstar, яка хоч і не інтерактивна драма, але чимось нагадує її — тут ми граємо за американського детектива 50-х, оглядаємо місця злочину, опитуємо людей, намагаючись задавати їм правильні питання, і на основі побаченого та почутого визначаємо, хто скоїв злочин. Деякі справи пов’язані між собою й від наших дій залежить, наскільки близько вдасться підійти до розкриття головної змови.

Life Is Strange 01І ось на початку 2015-го з’явилася ще одна варта уваги інтерактивна драма/графічна пригодницька гра — Life Is Strange. Розробники обрали поки що незвичну для ігор систему релізу: замість того, щоб випустити гру, а потім кілька DLC, вони випускають її епізодами — зовсім як серіал. Поки що маємо 3 епізоди з 5. Цікаво, що у пошуках видавця компанія-розробник Dontnod Entertainment знову стикнулась з вимогою змінити стать персонажа на чоловічу (скоріш за все, з тих же причин, що й з попередньою грою). На щастя, знайшлися японці Square Enix, яких усе влаштовувало й так.

Life is Strange_00Головний персонаж — вісімнадцятирічна дівчина на ім’я Макс :), яка повертається до свого рідного міста Аркедія-Бей із Сіетлу, щоб вивчати фотосправу в місцевій академії. Одні персонажі відразу налаштовані вороже до новенької, інші — дружелюбно, а дехто й взагалі виглядає підозріло. Те, як вони в подальшому ставитимуться до Макс, залежить від нас: правильно будуючи діалог та допомагаючи їм в міру своїх сил та можливостей ми можемо заручитися їхньою підтримкою або навіть вплинути на їхню подальшу долю.

Life is Strange_02Також виявляється, що Хлоя, з якою головна героїня дружила у дитинстві, досі живе в Аркедія-Бей, але сильно змінилася після смерті батька. Макс доводиться заново будувати дружбу з нею, адже вона поїхала з міста саме тоді, коли для Хлої настали важкі часи, і дівчата не спілкувалися з того самого часу.

Life Is Strange_03Важливим аспектом є пошук і вивчення предметів — незначні на перший погляд деталі можуть додати багато до розуміння мотивів та характеру інших персонажів, допомогти дізнатися більше про ті чи інші минулі події або надати підказки на майбутнє. В окремі моменти гри для деяких предметів, людей або локацій з’являється можливість зробити фото. Тоді Макс дістає свій Polaroid і отримані таким чином світлини потрапляють в колекцію, яка, можливо, якимось чином буде використана наприкінці гри, адже за сюжетом дівчина повинна подати свою роботу на фотоконкурс.

Life is Strange_04Головна родзинка гри — у Макс раптово з’являється супер-сила: вона може перемотувати події назад у часі (хвилини, часом години). Це дозволяє перегравати деякі моменти, змінювати відповіді в діалогах, робити фото подій яких «не було», та використовувати знання, отримані з найближчого майбутнього. Паралельно Макс час від часу бачить видіння про те, як на місто насувається нищівний ураган, і намагається розслідувати зникнення дівчини, що сталося за півроку до її приїзду.

Life is Strange_05Висновок. Події гри розгортаються в стандартному шкільно-коледжевому середовищі: діти багатих батьків, діти без батьків, «погані», «хороші», «популярні», дорослі, які не вірять дітям і т. д. Це не мій улюблений сеттінг, але його рятує цікава можливість подорожей у часі та гарні локації. Також гра нагадує про те, що всі наші слова та вчинки мають певні наслідки, часом довготривалі та неочікувані, які не завжди можна передбачити. Загалом, я рекомендую спробувати зіграти в перший епізод до кінця, щоб зрозуміти чи зацікавить вас ця своєрідна гра.

All cover arts and game visuals are property of their respective owners.

Advertisements

2 thoughts on “Ці дивні ігри: про Life Is Strange

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s