Настільна гра на 20 хвилин: Coup (читаємо як «Ку» :)

Coup board game

Щойно я витратила години зо дві на те, щоб розкласти Battlestar Galactica і згадати правила, тому хочеться розповісти про коротку настільну гру, з якою все просто, але цікаво — «Coup» («Переворот»). У гри є кілька видань; мені особисто ближче світ «Resistance», тому саме на картки з цього видання будемо дивитися. Проте подібну гру можна зробити і своїми руками, заламінувати і насолоджуватись :)

«Coup» розрахована на 2-6 гравців і на практиці одна партія триває п’ятнадцять-двадцять хвилин. З ігрових елементів тут 15 карток персонажів (по 3 кожного з п’яти типів) і жетони (монети):

Coup board game components

Основні правила

Гра починається з того, що всі гравці отримують по 2 жетони та 2 картки персонажів, які відомі лише їм. У свій хід кожен із гравців може виконати одну дію. Є два типи дій:

1) Дії, які можна виконати, не оголошуючи себе ніким із персонажів :

 • Дохід (Income) — гравець бере 1 жетон із Скарбниці.
 • Іноземна допомога (Foreign aid) — гравець бере 2 жетони. Герцог (Duke) може скасувати цю дію.
 • Переворот (Coup) — гравець скидає 7 жетонів і змушує когось із суперників відкрити одного з персонажів. Якщо у вас на руках опинилося 10 або більше жетонів, ви зобов’язані влаштувати переворот.

2) Дії, які можна виконати, оголосивши себе одним із персонажів (він не обов’язково повинен бути у вас на руках):

 • Герцог (Duke) — взяти 3 жетони.
 • Асасин (Assassin) — скинути 3 жетони і змусити одного із гравців відкрити свою карту. Графиня (Contessa) може скасувати цю дію.
 • Посол (Ambassador) — взяти 2 карти з колоди, подивитися їх і обміняти (одну чидві) на свої картки персонажів (усі картки беруться на руку і перемішуються, щоб інші гравці не знали, чи відбувся обмін.
 • Капітан (Captain) — взяти 2 жетони в будь-якого гравця (якщо у нього є тільки один жетон, взяти лише його). Посол (Ambassador) або інший Капітан можуть скасувати цю дію.
 • Графиня (Contessa) не виконує ніяких дій. Вона може лише відміняти спроби вбивства.

Coup board game characters

Після того, як гравець оголосив персонажа та дію, пов’язану з його властивостями, будь-хто із опонентів може сказати, що не вірить йому. Поточний гравець повинен відкрити карту з персонажем. Можливі наступні варіанти:

 • Якщо такий персонаж у гравця є, опонент відкриває одного зі своїх персонажів (тепер він мертвий, і його властивості не можна використовувати). Поточний гравець виконує оголошену дію, затасовує свою відкриту карту персонажа в колоду й бере замість неї нову.
 • Якщо такого персонажа у гравця немає (або гравець не хоче його показувати), він не виконує дію і змушений відкрити одного зі своїх персонажів (втратити вплив).

Гравець, який відкрив обох персонажів, вибуває з гри. Виграє той, у кого наприкінці залишився один невідкритий персонаж.

Coup board game Assassin

Якщо вас намагаються вбити, використовуючи Асасина, ви можете висловити сумнів. Проте це ризиковано, тому що можна втратити відразу двох персонажів. Можливі такі варіанти:

 • У опонента є Асасин. Тоді ви втрачаєте персонажа, вбитого Асасином, а також ще одного персонажа через неправильну здогадку.
 • Ви блокуєте вбивство Графинею, якої у вас немає. Хтось із гравців ставить під сумнів ваші дії. Ви втрачаєте першого персонажа, вбитого Асасином, а також другого персонажа за те, що у вас не виявилося Графині.

Правила для гри вдвох

Якщо вам не вдалося знайти третю людину для гри — не біда. Коли вас лише двоє, автори «Coup» пропонують грати так:

 • Всі карти розділяємо на три купки, так щоб у кожній було по одному персонажу різного типу.
 • Гравці вибирають по купці й тягнуть звідти одного персонажа. Далі ці купки кладуться до коробки.
 • Другого персонажа гравці отримують з третьої купки. Ця купка знаходиться в центрі столу й використовується для зміни персонажа.

Coup board game box

Враження

«Coup» — дуже проста гра, в яку можна грати як і тим, хто вміє майстерно блефувати в іграх, так і патологічним правдолюбам (десь після другої партії всі починають втягуватись :). Підійде вона й людям, які не люблять довгі ігри зі складними правилами або ж шукають якісь настолки-філери, якими можна заповнити час, поки збереться вся компанія або ж розкладеться велика гра. Особливо, якщо ви любите ігри з прихованими ролями, як от «Shadow Hunters».

Advertisements

4 thoughts on “Настільна гра на 20 хвилин: Coup (читаємо як «Ку» :)

 1. дякую, дуже цікаво!
  /подивилася варіації/ знаю людину, якій має сподобатися Reformation-версія ))

  Like

 2. кльовий блог! в мене якась манічка на настольні ігри, але крім монополії щось нічого більше і не грала… ігри не дешеві, щоб купити, а вгадати чи сподобається, чи ні то теж не завжди з опису правил визначається, так що супер огляди!
  тепер буду цю шукати)))

  Like

  1. Привіт! Дякую ) З бюджетних і невеликих ще Saboteur, “Страшные сказки” і “Бэнг! За пригоршню кубиков” цікаві. А от Цитаделі якось приїдаються швидко. Думаю, що про “Бэнг” якось якраз напишу ;)

   Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s