Крадії пам’яті прийдуть за тобою

Крадії пам'яті. Сергій Комберянов

Здається, про дебютну книгу Сергія Комберянова написали всі, хто тільки міг і усюди, де тільки можна, але я все ж поділюся й своїми враженнями.

Сюжет «Крадіїв пам’яті» побудовано довкола досить простої та поширеної ідеї — втрата пам’яті й віднайдення себе колишнього. Щоправда, тут мова йде не про одну людину, а про цілі групу осіб, яких знаходять голими й безпам’ятними у лісі та відправляють до лікарні.

Як читається

Оповідь тут ведеться від першої особи — одного з учасників групи «забудьків». Через це історія читається досить легко, а коли темп сповільнюється, то вже знаєш, що незабаром щось трапиться — автор працює на читача і не займається нескінченним самомилуванням. Ідея того, що люди сильно залежать від думки інших і за відсутності ознак соціальної приналежності керуються дрімучими стереотипами, а на поверхню виходять базові інстинкти, проговорюється тут в різних варіантах і рухає сюжет все далі й далі до кульмінації.

Про видання

Через те, що це невелика за обсягом книжка, «Смолоскип» надрукував її у зручному «кишеньковому» форматі — бери з собою, хоч у поїзд, хоч на роботу. Радує лаконічна обкладника (дизайн — Микола Леонович, ілюстрація — Юлія Стахівська). Папір не найкращий, бо ж сторінки трохи просвічують, зате не надто білий. Шрифт замілкий і для когось це може бути проблемою. Також помітила кілька одруківок і неправильних закінчень.

Після прочитання

«Крадії пам’яті» — книжка, крізь яку не треба продиратися, і це однозначний плюс в карму автору. Проте кінцівка мене все-таки заплутала (і трохи розчарувала, виявившись такою приземленою). Довелося сісти і співставити усе, щоб зрозуміти, хто є хто. Ідея з біблійними іменами і чому вони саме такі — теж здалася притягнутою за вуха. Зрозуміло, чому вона потрібна автору — щоб об’єднати минуле «забудьків» із теперішнім, чіткіше пояснити чому вони саме такі, але мені, як читачеві, вона видається чужорідною відносно решти тексту.

У Фейсбуку Сергій Комебрянов пише, що тяжіє до психологічного трилеру і його повість не така вже й фантастична, але я купила цю книгу на 23-му Форумі саме тому, що вона була в одній із добірок новинок української фантастики. Тож і такі читачі у автора є. Може у наступній книзі Сергія Комберянова буде ще трошки фантастики? ;)

Advertisements

4 thoughts on “Крадії пам’яті прийдуть за тобою

    1. Рада, що сподобалося ) Радше “ні”, ніж “так” – бо ж те, що група людей все про себе забула під вливом деякої речовини – це і є він. Про речовину нічого невідомо, а у фокусі взаємодія між персонажами.

      Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.